Bizim Hikayemiz - StarlyKID Online Türkçe Dil Okulu
Ben Gamze Beyaz, Starlykid’in kurucusu ve CEO’suyum.
gamze beyaz
Çocukluğum Hatay’ın renkli sokaklarında geçti. Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bu şehirde, dil ve kültüre olan ilgim erken yaşlarda başladı.
Henüz küçük bir kız çocuğuyken, babamın trafik kazası sonucu komaya girmesi ve annemin kanserle mücadelesi, bana hayatın kırılganlığını ve köklere bağlılığın önemini öğretti.
Yıllar sonra anne oldum ve kızlarımı da güçlü ve köklerine bağlı bireyler olarak yetiştirmek için çalıştım. Ancak anadil öğretimi sonrası kızlarımın yabancı dil öğreniminde zorluklar yaşamaları, okul öncesi öğretmeni olan bir anne olarak, bana çocuklara özel dil öğretim tekniklerinin eksikliğini gösterdi.
Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi alanında master ve Eğitim Bilimleri ve Yönetimi alanında doktora yaparak yetkinliklerimi arttırdım ve kendi özel dil öğretim tekniklerimi geliştirdim. Bu teknikler sayesinde, dünyanın dört bir yanındaki çocukların eğlenerek Türkçe öğrenmelerini sağladım.
Anadil derslerindeki başarılarımız hızla büyük ilgi gördü ve kulaktan kulağa yayıldı. Zaman sıkıntısı nedeniyle yeni öğrenciler kabul edemeyecek kadar çok talep aldığımda, daha fazla çocuğun anadilini öğrenmesine yardımcı olmak için 2021 yılında Starlykid’i kurdum.
Starlykid’te bugün birbirinden yetenekli ve eğlenceli öğretmenler, çocuklar için geliştirdiğim özel dil öğretim tekniklerini kullanarak, dünyanın 104 farklı ülkesinden çocuğa anadillerini öğretiyor.
Ancak bizim için dil öğretimi sadece bir araç. Asıl amacımız, çocukların kendi kimliklerini ve köklerini keşfetmelerine yardımcı olmak. Bu amaçla, geleneksel oyunları, müzikleri, dansları, şehirleri, yemekleri, ünlü düşünürleri ve sanatçıları da tanıtıyoruz.
6 Şubat 2023’te Hatay’da yaşanan 7.8’lik depremden sağ çıktığımda, köklere sıkıca bağlılığın ve sevdiklerimize sahip çıkmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha derinden hissettim. Bu olay, hem benim hem de Starlykid’in misyonunu daha da güçlendirdi.
Ben Gamze Beyaz.

Dilin ve kültürün taşıyıcısıyım.
Kimliklerin ve köklerin koruyucusuyum.
Starlykid, bu hikayenin sadece bir parçası.
Ve bu hikaye, her çocuğun kendini ifade etme kabiliyetini kazanmasına yardımcı olmak için yazıldı.
Peki, siz bu hikayenin neresindesiniz?

Gamze BEYAZ
Kurucu, CEO
Ekim’23 – Hatay