Sıkça Sorulan Sorular - StarlyKID Online Türkçe Dil Okulu

Sıkça Sorulan Sorular

Dünyadaki tüm 3-14 yaş arası çocuklar için online olarak dünya standartlarında bir Türkçe  öğrenme deneyimi sunuyoruz. Dünya’nın her yerindeki öğretmenlerle birlikte okulumuz, yüksek nitelikli öğretmenler tarafından çevrimiçi olarak sağlanan tamamen sürükleyici birebir yabancı dil eğitimi sunmaktadır. Müfredat, yaratıcılığı ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmek için ters yüz sınıf yaklaşımı kullanır.

Ebeveynlerin ilk derse katılmalarını öneririz, ancak bu gelecekteki dersler için gerekli değildir. Çocuğunuz 4-6 yaşındaysa, deneme dersinde duygusal olarak desteklenmesi özellikle önemlidir. Okul öncesi çocukların ebeveynlerinden, çocuklar öğretmene ve çevrimiçi öğrenmeye alışana kadar sınıfta kalmasını istiyoruz (genellikle 2-3 ders).

StarlyKID’te çocuklar ekrandaki yazıları okur, ekrana yazıp çizer, öğretmenin konuşmalarını ve yüz ifadelerini takip eder. Bu sebeple akıllı telefon yerine daha büyük bir ekrana sahip olmasını tavsiye ederiz. Çocuklarımızın öğrenme süreçllerini önemsiyoruz ve bir PC veya tablet kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

StarlyKID’te çocukların kolayca etkileşim kurmasını sağlayan dile daldırma yöntemi kullanılır. Öğrenciler materyallere bakar ve öğretmenler kavramları eğlenceli metotlarla veya jest ve mimiklerle açıklar. Çeviri veya ek açıklamalar olmadan çocuklar kelime ve cümleleri anlamaya başlar. Birkaç dersten sonra öğrenciler bu formata alışırlar ve talimatları kolayca anlayabilir, öğretmenlerini tekrar edebilir, seçebilir veya cevaplayabilirler.

Programa devam etmek için, “Hesap Bakiyesini yükleme” düğmesini tıklayarak lütfen bir üyelik veya paket satın alın. Artık programınızı planlamaya hazırsınız (“Planla” düğmesi).

“Planla” düğmesini tıklayarak uygun öğretmenlerimizden size uygun gün ve saatleri seçebilirsiniz. Program belirleme konusunda sorun yaşıyorsanız, lütfen whatsapp destek hattı +1 (302) 273-0204 veya email info@starlykid.com adresine yazarak destek isteyebilirsiniz.

Planlı dersinizi, 24 saat öncesine kadar herhangi bir hak kaybı yaşamadan iptal edebilirsiniz.

  • Masaüstü, dizüstü bilgisayar, Macbook veya tabletten (Android OS) bağlanırsanız Google Chrome tarayıcıyı kullandığınızdan emin olun. iPad’den (OS iO’lar) bağlanıyorsanız, Safari tarayıcısını kullanın.
  • Sayfayı yenileyin.
  • Mikrofonu ve kamerayı kontrol edin https://webcammictest.com .
  • Cihazı yeniden başlatın
  • Yukarıdaki adımlar yardımcı olmadıysa, info@starlykid.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Deneme dersini tekrardan almak veya taşımak için StarlyKID hesabınızdan destek hattına yazarak destek ekibimize ulaşın.

  • Sosyal ağlarda resmi gruplarda yayınlanan sezonluk indirimler ve promosyonlar.
  • Referans programı – paket alan her arkadaşın için +2 ders kazan.

StarlyKID’deki dersler bireyseldir. Diyalog içinde öğretiyoruz. Sınıftaki ikinci bir öğrenci bu süreci olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak her çocuğun seviyesi de birbirine yakın ise 3 kişiye kadar grup dersi düzenleyebiliyoruz.

StarlyKID’de bir ders 4-9 yaş arası çocuklar için 25 dakika sürer. Birçok bilimsel araştırma, bu sürenin küçük çocukların yabancı dil öğrenme süreçlerinde bireysel derslere konsantre olmaları için en uygun süre olduğunu göstermektedir. 

10-15 yaş arası çocuklarda ise dikkat süresi uzamaya başladığı için dersler 40 dakika olarak yürütülmektedir.